Milyon Dolarlık Girişimlere İmza Atan 4 Girişimciden Önemli Tavsiyeler

Melanie Perkins(Canva.com CEO)

1485973252_melanie-perkins

1. Güçlü bir temel oluşturun.

Sermaye arttırmak istiyorsanız, öncelikle yatırımcılardan tavsiye alın. Şirketinizin hedeflerini gerçekleştirin, daha iyi adımlarla dönün ve sonunda yatırım almaya başlayın.

“İstediğimiz yatırım miktarını, ilk toplantıdan üç yıl sonra aldık.” -Melanie Perkins

İşte öğrendiğimiz bazı zorlu dersler bunlardı. Birincisi, belli bir tarihe kadar sermaye artıracağınıza dair yatırımcılara söz vermemek; istenilen değere ulaşmazsanız yatırım almanız zorlaşır, başarısızlığa mahkum olursunuz.

İkincisi, sermayeye gereksinim duymamak. Yatırımcılar ironik olarak, başarılı olabilecek şirketlere yatırım yapmak istiyorlar.

Üç, erken sermaye artırmayın. Şirketinizi olabildiğince yalnız başına büyütün; bu sayede birçok önemli dersi ve nasıl yürüteceğinizi öğreneceksiniz. En önemlisi, harcamaları artırırken,zaman sizin için en önemli şey olacak.

Canva’nın kurucu ortağı ve CEO’su Melanie Perkins, şirketin değerlemesini iki katına çıkararak 345 Milyon dolara ulaştırdı.

Maury Rogow(Rip Media Group CEO)

2.Masanın diğer tarafında kazanmasına yardımcı olun.

Müzakereler sırasında müzakerecinin kişisel ve mesleki kazançlarını bulun ve müzakerelerin dışında olsalar bile kazanmalarına yardımcı olmak için elinizden gelen her şeyi yapın.
Yeni bir iş, bir tanıtın, bunu yapın. Unutmayın, masanın diğer tarafındaki kişi sadece takımını güvende tutmaya çalışıyor. Bu hedefe ulaşmalarında onlara yardımcı ol, çünkü kariyer sonlandıracak bir karar vermekten genellikle çoğu korkar. Bu kişinin iyi görünmesine yardımcı olmak sizin işiniz!

Craig Handley(CEO&Co Founder Listentrust)

3. Uzaklaşmaktan korkmayın.

Bir zamanlar, haftada 50.000 dolar kazanç elde ediyorduk. Hayat çok güzeldi. Fakat önemli müşterilerimizden biri işlerinde bir değişiklik yaptı, bir anda haftada 70.000 dolar kaybetmeye başladık, her yerden kesmek zorunda kaldık. Bir arkadaşımdan tavsiye istiyordum, Amerikalı iş adamlarının dünyanın en kötü anlaşmacıları olduğunu söyledi. Diğer ülkelerde, birileri uzlaşıncaya kadar anlaşma düzgün bir şekilde müzakere edilmez ve iş en son adımda sonuçlanır, bunu unutma dedi.
Bu stratejiyi işimizin her alanında kullandık, hem de her satıcıyla. Hepsi pazarlık etmeye çalıştı, bu nedenle her satıcıya işten çıkacağımızı söyledik. Birkaç gün sonra işimizi devam ettirmek için son bir fırsatla yaklaştık. Sonunda yıllık yaklaşık 4 milyon dolar kazandık. Kaçmaktan çekinme. En iyi fiyatı almak için uzaklaşırmış gibi yapıp, masaya dönmelisiniz.

James Swanwick(Girişimci,Yazar,CEO Swanwick Sleep & 30 Day No Alcohol Challenge)

 4. Çok geç olmadan satmayı öğrenin.

Şirketinizi ,büyüdükten sonra nasıl satacağınızı öğrenin. Satış tekniklerini öğrendikten sonra bir yıl içinde, telefonla 2.7 milyon dolarlık bir program sattım. Bu, muhtemelen 30’lardaki kaçırılmış satışlardan elde edilen gelir kaybı ile 20 milyon dolara mal oldu. Satışları sevmediğini hissedersen bu karşı tarafı rahatsız eder. Her neyse öğrenin, satış büyük ve güzel bir şey. Satışlarda size yardımcı olacak bir  mentor edinin.
Telefonu kullanın, satış tekniklerini uygulamaya başlayın. Müşterilerin sorunlarını çözmesine ve harekete geçmesine yardımcı olun. Beynini iyi kullandığını hissettiğinde milyonlarca dolar kazanabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s